Wspieramy Ukrainę

Społeczna przyłącza się do zbiórki organizowanej

przez Towarzystwo Patriotyczne Kresy przy ul. Brzeźnickie 59

Osoby prywatne, które chcą pomóc Ukrainkom i Ukraińcom, pozostającym w swoim kraju mogą przynieść potrzebne rzeczy do Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej.

W tym momencie najpotrzebniejsze są:

1. Medykamenty: jodyna, Paracetamol, Ketonal, Ibuprofen, leki przeciwzapalne dla dzieci, leki przeciwgrypowe, badaże, opatrunki, woda utleniona, oktanisept, opaski uciskowe, rivanol, kroplówki nawadniające, nożyczki chirurgiczne, bepanthen, sudokrem

2. koce termiczne

3. środki higieniczne, pieluchy

4. żywność długoterminowa

* Zebrane rzeczy w każdy piątek będą przekazywane Towarzystwu Patriotycznemu Kresy.

Społeczna organizuje również własną zbiórkę, by wspomóc rodziny

(z naszej szkoły i miasta), które przyjęły uchodźców pod swój dach.

Najpotrzebniejsze są:

1. ubrania dziecięce i damskie (wyprane i niezniszczone)

2. zabawki dla dzieci ( niezniszczone i nie za duże)

3. środki higieniczne: szczoteczki i pasty do zębów, żele pod prysznic, balsamy, pieluchy itp.

Dary przekazywane będą wedle zgłaszanych potrzeb.

* Jeśli przyjęliście uchodźców do swojego domu, lub znacie kogoś, kto to zrobił, powiedzcie nam o tym, chcemy POMAGAĆ!