Rada Uczniów

RADA UCZNIÓW

loggg0

Przewodniczący: Hanna Jędrak-Konieczko kl.8

Zastępca: Julia Morejska kl.7

 

Członkowie:

  • Hanna Czekaj kl.6,
  • Liliana Czekaj kl.5,
  • Hanna Nienartowicz kl.4

 

Opiekunowie:

  • mgr Dorota Hibner
  • mgr Izabela Markowska
  • mgr Patrycja Myślikowska

 

Nasz e-mail:

radauczniowspolecznajezykowa@gmail.com 

 

Nasz kanał na YouTube:

https://tiny.pl/r14n2

AKTUALNOŚCI

Karnawał w Społecznej 

Witajcie w naszej bajce…” to było hasło tegorocznego karnawału. Za sprawą młodszych klas Społeczną opanowały  iście karnawałowe Gwiezdne Wojny. Można było spotkać Dark Vadera, Skywalkera, Kylo Rena, Leyę, a nawet Yodę.  Karnawałowy nastrój udzielił się również Harremu Potterowi, Meridzie Walecznej oraz wszystkim księżniczkom, kotkom, a nawet papużkom! Starsze klasy,  ze względu na obostrzenia epidemiologiczne i naukę zdalną, zaprezentowały ONLINE oryginalne interpretacje znanych bajek z ogromną dozą humoru. Dzięki nim odwiedziliśmy Alicję w Krainie Czarów, zatańczyliśmy na balu wraz z Kopciuszkiem, a nawet spotkaliśmy Shreka 🙂 Wszyscy bawili się wyśmienicie 🙂

Spotkanie Mikołajkowe

Tradycją już się stało, że w okolicach 6 grudnia naszą szkołę odwiedza sam Święty Mikołaj! W tym roku, ten długo wyczekiwany gość, również przybył do nas w towarzystwie swoich elfów i sprawił, że dzień był wspaniały, wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu.

Andrzejki 

We  wtorek 30 listopada 2021 roku Rada Uczniów wraz z klasą 7a i 8  zorganizowały ZABAWY ANDRZEJKOWE. Tego dnia każdy mały i duży  Społek mógł poznać swoją przyszłość w POKOJU WRÓŻB  ANDRZEJKOWYCH oraz poczuć lekki dreszczyk na ciele w KLASIE GROZY,  czyli ESCAPE ROOMIE. 

Halloween w Społecznej

Dnia 29 października (piątek) Rada Uczniów zorganizowała halloweenowe zabawy 🎃🎃🎃 W naszej Społecznej zagościły duchy, dynie, czarownice i inne straszydła! Na każdej przerwie czynna była „Straszna kawiarenka”, gdzie można było zakupić halloweenowe słodkości. Imprezę uwieńczył konkurs na najstraszniejsze przebranie. To był bardzo udany dzień!

Dzień Dziecka w Społecznej 🙂

 

Z okazji Dnia Dziecka Rada Uczniów zorganizowała konkurs Społeczny Odjazd, czyli Codzienne i Niecodzienne Hobby Show, w którym każdy Społek mógł zaprezentować swoje pasje, hobby, zainteresowania, niecodzienne formy spędzania wolnego czasu, osiągnięcia i talenty w formie krótkiego filmiku. Decyzja naszej społeczności uczniowsko – nauczycielskiej zwycięzcami konkursu są:

I miejsce: Adam Szostak, kl.4

II miejsce: Oliwer Wiśniewski, kl.4

III miejsce: Vanessa  Wójcik, kl. 0

Oprócz pokazu talentów, uczniowie mogli również zmierzyć się w quizie wiedzy o naszej szkole. Niektóre pytania były bardzo łatwe, a niektóre wymagały bardziej zaawansowanej wiedzy 😉 Jednak współpraca klasowa się opłaca i przynosi wygraną:

I miejsce: klasa 5

II miejsce: klasa 6a

III miejsce: klasa 4

 

Każde zdobyte miejsce w konkursach organizowanych przez Radę Uczniów to punkty do Super Klasy (1 miejsce – 5pkt; 2 miejsce- 3 pkt, 3 miejsce – 1 pkt). W Dniu Dziecka klasa 4 zdobyła aż 10 pkt, klasa 5 – 5pkt, klasa 6a – 3pkt, a klasa 0 – 1 pkt. Gratulujemy zwycięzcom!!!

A poniżej link do wszystkich konkursowych filmików:

https://www.youtube.com/watch?v=_YTeShJxEf0&list=PLq55crL3h7xSeomtp3sFIkhEbrbBZr5DU&t=3s

Dzień Ziemi

By uczcić tegoroczny Dzień Ziemi, Rada Uczniów zachęcała naszą szkolność społeczność do aktywnego spędzania dnia pod hasłem „SPOŁECZA AKTYWNIE DLA ZIEMI”. Przez cały tydzień nasi uczniowie pokonywali kilometry na rowerze oraz chodzili na długie spacery, a udokumentowanymi efektami dzielili się z przedstawicielami RU.

Razem zrobiliśmy 1 324 515 kroków i przejechaliśmy 191 km!!! Brawo!

Pierwszy Dzień Wiosny 

Z racji tego, że uczniowie klas 4-8 nadal uczą się zdalnie, Rada Uczniów zorganizowała dla nich Dzień Wiosny Online. Przedstawiciele RU dostarczali rozrywki swoim kolegom i koleżankom w swoich tematycznych pokojach. Zosia wraz z Klaudią pokazywała uczestnikom kroki z tik toka, a następnie wszyscy stworzyli wspólną choreografię. Ola uświadamiała jak relaks i harmonijna muzyka pozwala rozprawić się z wiosennym przesileniem, a Wiktoria uczyła jak zrobić wiosenny makijaż od podstaw. Dużej dawki rozrywki dostarczył pokój gier Michała, podobnie jak warsztaty aktorskie Miki. Były łamańce językowe i zadania aktorskie, dziennikarki prowadzące za swoich rozmówców miały cały przekrój społeczeństwa. Więźnia, celebrytkę, nieśmiałą dziewczynę, nauczycielkę, a nawet kardiochirurga, któremu w trakcie operacji zabrakło prądu. Nuda nikomu nie groziła 🙂

                               

WALENTYNKI W SPOŁECZNEJ!!!

Hart, Słodkie Serce, Serce, Hart, Hart

14 lutego przypada coroczne święto zakochanych, czyli WALENTYNKI.  Nie pozwolimy Wam się nudzić tego dnia. Wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować pocztę walentynkową stacjonarnie dla najmłodszych Społków oraz online dla uczniów pozostających na nauczaniu zdalnym.

Zapraszamy do zabawy!