Wielkanocne Spotkanie w Społecznej

Tegoroczna Wielkanoc znów będzie inna, trochę skromniejsza, trochę bardziej samotna… Będzie trudniej nam się spotkać, uściskać, usiąść przy wspólnym stole, czy pogadać na świątecznym spacerze…. Jednak dla  Społków nie liczą się kilometry, ale więź, którą zbudowaliśmy, przebywając ze sobą w szkole. Właśnie dlatego nasza wspaniała Rada Uczniów, dbając o to byśmy wszyscy przed Świętami się jeszcze zobaczyli i złożyli sobie życzenia, zorganizowała dla całej naszej szkolnej społeczności spotkanie wielkanocne online. Najpierw wszyscy obejrzeli filmik stworzony przez przedstawicieli Ru, potem rozpoczął się quiz wiedzy o Wielkanocy, a na koniec oczywiście były życzenia. Następnie każda klasa wraz ze swoim wychowawcą zobaczyła się na klasowych spotkaniach wielkanocnych. Najmłodsi z radością i zaangażowaniem  wykonywali najrozmajtsze prace plastyczne. I tak powstały piękne pisanki, zajączki oraz słodkie kurczaczki. Klasa czwarta rozwiązywała quizy przygotowane przez samych siebie, klasa 6a rozstrzygała dylemat jajko czy kura, a klasa 7 wraz z kapitanem Adrianem wybrała się w podróż na Wyspę Wielkanocną. W trakcie lotu Koło Gospodyń Wiejskich zaprezentowało warsztaty z origami, a stewardessy i stewardzi opowiedzieli o zwyczajach wielkanocnych w krajach, przez które przelatywali. Klasa 8 za to życzyła wszystkim Wesołych Świąt słowami piosenki:

„Życzymy sobie i wam, by nas było stać

Na święty spokój

Szczęścia ile się da,

energii moc

Mądrych ludzi wokół…”

Drogie Społki pamietajcie! Najważniejsze jest, by w te święta dać najbliższym odczuć, że gdy mowa o miłości i przywiązaniu, odległość nie ma znaczenia… Dlatego chcemy na te Święta złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, a także wiary i nadziei, jakie niesie ze sobą czas Wielkanocy. Niech budząca się przyroda stanie się natchnieniem, a wiosenne dni będą źródłem optymizmu, siły i energii tak bardzo potrzebnej w tej odmiennej rzeczywistości Niech tegoroczna Wielkanoc z jej symboliką odradzającego się życia będzie dla nas zapowiedzią nowego, lepszego jutra.