Uczcijmy Dzień Ziemi aktywnie!

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 r. na całym świecie. Celem obchodów jest budowanie świadomości jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz propagowanie właściwych postaw ekologicznych. Obchody Światowego Dnia Ziemi w tym roku będą szczególne – w związku z obostrzeniami wprowadzonymi z powodu epidemii koronawirusa SARS-Cov-2, tradycyjne sadzenie drzew lub zbieranie zalegających na terenach zieleni odpadów nie jest możliwe. Jednak My-Społki jak zawsze jesteśmy kreatywni i pełni energii!

Tegoroczny motyw przewodni Dnia Ziemi brzmi: „Przywróć naszą Ziemię”. Dlatego Rada Uczniów wzywa całą naszą szkolną społeczność do działania pod hasłem „SPOŁECZA AKTYWNIE DLA ZIEMI”. Zaplanujcie wraz ze swoją rodziną tydzień bez samochodu. Jeśli to możliwe porzućcie go na rzecz roweru, hulajnogi czy pieszych spacerów…. Uwaga! I tu właśnie zaczyna się nasza zabawa. Szczegóły poniżej:

  1. Każdy uczeń, który chce wziąć udział w zabawie stara się codziennie wykonać jakąś aktywność. Może to być jazda na rowerze, hulajnodze, deskorolce lub rolkach. Może również odbyć spacer lub przebiec się po parku. Ważne jest, by dokumentować swoją aktywność za pomocą aplikacji z funkcją mierzenia kroków lub przebytych kilometrów (np. edomodo). Zdjęcia z udokumentowaną aktywnością przesyłacie do przedstawicieli RU ze swojej klasy. Klasy 0-3 przesyłają do swojego wychowawcy. W niedzielę 24 kwietnia nastąpi zsumowanie wszystkich pokonanych kilometrów i kroków w każdej klasie. Dlatego tak ważne jest, by każdy z Was dołożył swoją cegiełkę. Zwycięskie klasy zdobywają punkty do Konkursu SUPER Klasa. Punkty można zdobyć w dwóch kategoriach: „Przejechane kilometry” i „Ilość kroków”.
  2. Druga część zabawy to konkurs na najciekawsze zdjęcie lub filmik przedstawiający Was podczas…niecodziennej aktywności. Może to być jazda konna, stanie na głowie, czy fikołki na trzepaku…niech Was poniesie fantazja, tylko ostrożnie! Wasze bezpieczeństwo jest najważniejsze! Tu również można zdobić punkty do Konkursu SUPER KLASY. Zdjęcia i filmiki nadsyłajcie na adres mailowy Rady Uczniów: radauczniowspolecznajezykowa@gmail.com 

ZAPRASZAMY DO ZABAWY!

Rada Uczniów oraz opiekunowie:

Izabela Markowska

Dorota Hibner

Patrycja Myślikowska