Społeczne podsumowanie stycznia :)

18 stycznia nasze najmłodsze Społki  po bardzo długiej przerwie powróciły do ławek szkolnych. Radość przenikała się z obawami. Powrót do murów szkolnych wiązał się przecież ze ścisłym reżimem sanitarnym. Wróciły maseczki, częste mycie rąk, wietrzenie pomieszczeń, zakaz przynoszenia do szkoły zbędnych przedmiotów i ogólnie pojęty dystans. Jednak szczęście zdominowało wszelkie wątpliwości. Czas spędzany w szkole wypełniony był śmiechem, rozmowami i wspólną zabawą. Uśmiech i zadowolenie nie opuszczał również nauczycieli, bo przecież nic nie zastąpi nauki stacjonarnej i bycia razem. Praca na lekcjach przebiegała wyśmienicie, uczniowie byli pełni zaangażowania i dobrego humoru, a nauczyciele dołożyli wszelkich starań, by lekcje były urozmaicone i jeszcze ciekawsze.

Jednak szkoła, to nie tylko lekcje. Społeczna nie próżnowała, dostarczając swoim najmłodszym pociechom ogromnej dawki rozrywki.  Już w pierwszych dniach Społki oddały się szalonym zabawom na śniegu. Było lepienie bałwana, walka na śnieżki oraz zjeżdżanie z górki na najróżniejszych sprzętach. Zabawa była przednia! Zajęcia dodatkowe również ruszyły pełną parą. Na MATSPOŁKACH dzieci poddawane były solidnej gimnastyce mózgu podczas rozwiazywania łamigłówek matematyczno – logicznych. RUCH Z GŁOWĄ dostarczał potężnej dawki energii, której tak brakowało podczas siedzenia w domu. Na EKSPERYMENTACH dzieci dowiedziały się czym jest powietrze, a na KULINARIACH przygotowały słodkie prezenty dla babci i dziadka. Piękne prezenty wyczarowali również uczestnicy zajęć DECOUPAGE, którzy z ogromnym zaangażowaniem i artystycznym zmysłem przygotowali piękne świece i mydełka zapachowe. Nasi uczniowie są nie tylko niezwykle zdolni, ale również bardzo wrażliwi. Wiedzą, że należy troszczyć się o słabszych, zwłaszcza zimą. Dlatego na EKOPLASTYCE wykonali naturalne karmniki z pomarańczy, by pomóc w ten sposób przetrwać ptakom srogą zimę.

Mimo, że w Nowym Roku spędziliśmy w szkole tylko dwa tygodnie to mamy na swoim koncie również sukcesy. Nasi uczniowie zostali laureatami Świątecznego Konkursu Pięknego Czytania i Opowiadania  oraz XIII Konkursu na Wieczernikową Choinkową za najpiękniejszą ozdobę choinkową.

Te wytęsknione dwa tygodnie były niezwykle intensywne i pełne wrażeń. Czekamy na więcej!