„Śladami miejsc pamięci epoki napoleońskiej w Częstochowie” – gra terenowa

W środę, 6.10.2021 r. grupa uczniów klasy 7 A naszej szkoły, w osobach: Martyna Szymanek, Joanna Królak, Natalia Królak, Stanisław Garncarek, pod opieką p. Marty Garasińskiej, wzięła udział w grze terenowej pt. „Śladami miejsc pamięci epoki napoleońskiej w Częstochowie”. W trakcie jej trwania nasi uczniowie poznawali miejsca w naszym mieście związane z czasami napoleońskimi lat 1806 – 1813 jak: twierdza na Jasnej Górze, jej opanowanie w 1806 r., obrona przed Austriakami w 1809 r. i w 1813 r. przed wojskami rosyjskimi, pamiątki napoleońskie i relacje z walk zgromadzone w Muzeum Częstochowskim w Ratuszu, mogli też poznać pozostałości po spalonym przez Austriaków w 1809 r. ówczesnym częstochowskim ratuszu na Starym Mieście.

W trakcie gry uczniowie rozwiązywali wiele ciekawych zadań związanych z poznawanymi przez nas miejscami. Na zakończenie członkowie naszego zespołu otrzymali z rąk p. Rafała Piotrowskiego – naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, pamiątkowy certyfikat udziału w grze, która jest częścią projektu historycznego pt. „Częstochowa napoleońska”, organizowanego z okazji 200. rocznicy śmierci cesarza Napoleona I w 1821 r.