Pożegnanie roku szkolnego 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań….

Każdy z nas może określić, jak wiele się nauczył, doświadczył, co osiągnął… i jakie efekty uzyskał w tym procesie. Szkoła to miejsce zdobywania wiedzy, rozbudzania ciekawości i poznawania świata… Ale nie to jest najważniejsze, o naszej Społecznej, o jej wyjątkowości, mówią Wasze relacje. Po długim okresie nauki zdalnej, powróciliśmy na dłużej do naszych klas i na szkolne korytarze. Spotkaliśmy ludzi, za którymi tęskniliśmy i na których nam zależy, nasze szkolne wspólnoty to wartość, którą należy pielęgnować.

O znaczeniu relacji mogliśmy się przekonać w momencie tragedii naszych sąsiadów. W akcje pomocowe zaangażowali się byli nasi uczniowie, rodzice
i nauczyciele ofiarowując swój czas i wsparcie finansowe. To bezinteresowne wsparcie, które zaoferowaliśmy naszym ukraińskim sąsiadom stanowi wspaniały przejaw społeczeństwa obywatelskiego. Dziękuję jeszcze raz za każdy dar, każdy gest, każdą pomoc.

Drodzy Uczniowie!

Dziękuję Wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności, w poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów.  Jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych.

Pamiętajcie!

 Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wyjątkowym i wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach! Niech to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i wiarę we własne możliwości.

Drodzy Absolwenci – Uczniowie Klas Ósmych!

To Wasz ostatni dzień w naszej Społecznej Językowej. Przed Wami nowe szkoły, nowe wyzwania, nowe sukcesy. To czas, kiedy musicie się zastanowić, kim jesteście i czego oczekujecie, w jaki sposób chcecie nadać sens swojemu życiu.

Pamiętajcie, że rozwój nigdy się nie kończy, składa się z mnóstwa etapów i kiedy człowiek myśli, że osiągnął ostatni, otwiera się przed nim kolejny. Teraz stoicie właśnie przed takim wyborem, przed kolejnym etapem Waszego życia.

To umiejętność dokonywania wyborów decyduje o losie człowieka.

Pamiętajcie, że nie zawsze jest tak, że wygrywają najmądrzejsi, najpiękniejsi i najbardziej przebojowi. Wygrywają ci, którzy mają jasny cel, są konsekwentni i zdeterminowani i pełni wiary w swój sukces. Zatem: odwagi i mocnej wiary we własne możliwości!

Szanowni Rodzice!

Dziękuję za współpracę, za wszelkie działania wspierające szkołę, za zrozumienie, budowanie pozytywnego wizerunku szkoły i zaangażowanie w nowe projekty.

Mamy świadomość, że bez Waszego wsparcia i wspólnej troski o dobro każdego dziecka i szkoły niewiele moglibyśmy osiągnąć.

Wszystkim Rodzicom, na czele z Radą Rodziców szkoły, ogromnie dziękuję.

Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły dziękuję za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształcenie właściwych postaw naszej młodzieży. Dziękuję za podejmowany w codziennej pracy wysiłek, za czujność o bezpieczeństwo naszych wychowanków i wysoką jakość edukacji, chociaż z wielu powodów nie był to dla nas łatwy rok.

Niech nadchodzące wakacje będą dla wszystkich źródłem radości, pozytywnej energii i wspaniałym czasem z bliskimi. Liczę, że gdy spotkamy się ponownie we wrześniu, wszyscy będą pełni sił i chęci do wyruszenia w nową drogę, naszą wspólną drogę w Społecznej…

Dziękuję, że jesteście, wracajcie wszyscy zdrowi i szczęśliwi….

Podsumowując…. Wakacje czas start!!!

Marta Pietrzyk

Dyrektor Społecznej Językowej

Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego

Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Częstochowie