Pierwszy Dzień Wiosny w Społecznej

Wielkimi krokami zbliża się do nas najpiękniejsza pora roku. Coraz rzadziej termometry wskazują minusowe temperatury, a o białym puchu już dawno wszyscy zapomnieliśmy. Dni stają się coraz dłuższe, w efekcie czego możemy nosić mniej warstw ubrań i… więcej spacerować. Budząca się do życia przyroda- pierwsze przebiśniegi, krokusy, śpiewające skowronki oznaczają tylko jedno: NADCHODZI WIOSNA!

21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Społki czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. W tym roku przybycie Pani Wiosny uczcimy w piątek 19 marca. Klasy 0-3 bawić się będą w szkole, a klasy 4-8 online 🙂

PROGRAM DNIA DLA KLAS 0-3

  1. PRZEBRANIA- KOLOROWA WIOSNA. Zadaniem każdej klasy jest ubranie się od stóp do głów w wylosowanym kolorze: klasa „0”- kolor żółty, klasa „1” – kolor zielony, klasa „2” – kolor czerwony, klasa „3” – kolor różowy.
  2. 8.50 – 9.25- WIOSENNE ŚNIADANIE. Uczniowie w swoich klasach będą przygotowywać zdrowe przekąski: kanapki, sałatki, szaszłyki warzywne, owocowe, koktajle, itp.
  3. 9.45 – 10.30 – WYBÓR KRÓLA I KRÓLOWEJ WIOSNY. O zwycięstwie decydować będzie ilość zdobytych punktów, które przyznawane będą za: ilość elementów garderoby w wylosowanym kolorze (im więcej tym lepiej), recytację wierszyka o wiośnie i wykonaną pracę plastyczną (związaną tematycznie z wierszykiem) oraz wykonanie wylosowanego zadania (zadania przygotuje nauczyciel).
  4. 10.40 – 11.35 – MARZANNA. Dzieci będą wykonywać w grupach małe marzanny.
  5. 11.35 -12.20 –UROCZYSTY MARSZ NA POŻEGNANIE ZIMY. Każda klasa wraz ze swoimi marzannami odbędzie symboliczny spacer po szkolnym podwórku, na którym następnie marzanna zostanie spalona/ utopiona .
  6. 12.40 – 13.25- WIOSENNE ŁAMIGŁÓWKI I EKSPERYMENTY.  

 

PROGRAM DNIA DLA KLAS 4-8

 Dla starszych klas Rada Uczniów zorganizowała Dzień Wiosny Online. Uczniowie obchodzić go będą w godzinach 11.35 oraz 12.40. W tych godzinach przedstawiciele RU będą prowadzić  zoomy:

Pokój 1 Wiosenne fikołki: Zosia pokaże kroki z Tik Toka, a uczestnicy spotkania razem stworzą krótką, wiosenną choreografię.
Opiekunowie: 11.35 mgr Leszek Jura, 12.40 mgr Ewa Stolarczyk

Pokój 2 Relax… It’s spring: Ola pokaże uczestnikom jak można się relaksować, aby nie dać się pokonać wiosennemu przesileniu i nabrać energii na kolejne miesiące nauki.
Opiekunowie: 11.35 mgr Patrycja Myślikowska, 12.40 mgr Barbara Pietrowicz

Pokój 3 Wiosenny tutorial makijażu: Wiktoria zaprasza na warsztaty z wiosennego makijażu. Uczestnicy muszą przygotować pędzelki, gąbeczki do makijażu, paletę cieni, ewentualnie róż, bronzer, rozświetlacz, puder, maskarę, podkład, korektor oraz farbki do twarzy.
Opiekunowie: 11.35 mgr Izabela Markowska, 12.40 mgr Dorota Hibner

Pokój 4 Mystery Game: Uczestnicy spotkania będą przechodzić grę pełną zagadek i niespodzianek rękami Michała i Szymona.
Opiekunowie: 11.35 mgr Barbara Pietrowicz, 12.40 mgr Izabela Markowska

Pokój 5 Wiosenne warsztaty aktorskie. Z Miką i Niną uczestnicy poćwiczą swoje umiejętności i wykażą się własną kreatywnością. Przez chwilę zajmą się dykcją, później wcielą się w wybraną przez nich postać.
Opiekunowie: 11.35 mgr Agnieszka Preficz, 12.40 mgr Leszek Jura

Uczniowie wybierają warsztaty, w których chcą uczestniczyć i się na nie łączą poprzez zamieszczony link na platformie szkoły.

Zapraszamy do świetnej zabawy!