Pierwszy Dzień Wiosny w Społecznej

ZDROWO KOLOROWO

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia. Jest on niezwykłym powodem do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Rada Uczniów zaprasza wszystkie Społki do obchodów tego wyjątkowego dnia pod hasłem „Zdrowo – kolorowo”. Pobudźmy swoją wyobraźnię, kreatywność oraz kubki smakowe oraz zamieńmy naszą salę gimnastyczną w prawdziwe, smakowite targowisko przyciągające paletą barw, zapachów oraz bogactwem witamin. Tego dnia każda klasa przygotuje na sali gimnastycznej swoje stanowisko z kolorowym jedzeniem. Zachęcamy do promowania zdrowego odżywiania. Niech Wasze stanowiska pełne będą warzyw i owoców w postaci soków, surówek, sałatek czy finger foodów. Przygotujcie też ulotki, plansze ze swoim menu, przepisy na smakowite dania, by w nietuzinkowy sposób zachęcić innych do degustacji 🙂 Nie zapomnijcie o kolorowych (wylosowanych już przez każdą klasę) ubraniach. Niech poniesie Was fantazja, a w szkole zapanuje warzywno – owocowy zawrót głowy! 🙂

Harmonogram dnia:

  • wszyscy przychodzą na 8.50
  • 8.50 – 10.30 szykownie stanowisk (każda klasa na maksymalnie dwóch stolikach) na sali gimnastycznej
  • 10.30 – 11.30 degustacje dla kl. 0-3
  • 11.45 – 12.30 degustacje dla kl 4-8
  • sprzątanie w klasach i na sali gimnastycznej do 13-13.15
Tags: