Obchody Pierwszego Dnia Wiosny w Społecznej

„Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała.
A do życia powolutku budzi się przyroda cała.” 

Tadeusz Boy-Żeleński

 

Wiosna to szalenie inspirująca pora roku. Natura budzi się do życia, topnieją śniegi, a nasze głowy napełniają się nowymi, świeżymi pomysłami. Nam pomysłów na świetną zabawę również nie zabrakło i bardzo hucznie uczciliśmy w Społecznej nadejście wiosny ! Najmłodsze Społki zadbały o to, by tego dnia nasza szkoła mieniła się pięknymi kolorami niczym wiosenna łąka. Wszędzie było zielono, żółto, czerwono i różowo. Jednym słowem radość i energia do działania udzielała się wszystkim. Uczniowie przygotowywali pyszne, zdrowe śniadania: sałatki, szaszłyki, kanapeczki, koktajle, które spożyli ze smakiem, by mieć siły na dalsze atrakcje. Kolejnym punktem dnia były Wybory Króla i Królowej Wiosny. Każdy uczeń musiał zaprezentować własnoręcznie napisany wierszyk bądź opowiadanie o wiośnie opatrzone starannie przygotowaną i tematycznie związaną pracą plastyczną. Następnie musiał zmierzyć się z nie lada trudnymi, ale zarazem śmiesznymi wyzwaniami, np. przeturlania nosem ziemniaka, albo zjedzeniem ciasta bez użycia rąk. Śmiechom nie było końca. Na zakończenie Społki z klas 0-3 wykonały symboliczne mini marzany, a następnie je spaliły, by przegonić zimę precz!!!

                               

Starsze klasy, mimo że w domu, również bawiły się znakomicie. A to dzięki przedstawicielom Rady Uczniów, którzy tego dnia dostarczali rozrywki swoim kolegom i koleżankom w swoich tematycznych pokojach online. Zosia wraz z Klaudią pokazywała uczestnikom kroki z tik toka, a następnie wszyscy stworzyli wspólną choreografię. Ola uświadamiała jak relaks i harmonijna muzyka pozwala rozprawić się z wiosennym przesileniem, a Wiktoria uczyła jak zrobić wiosenny makijaż od podstaw. Dużej dawki rozrywki dostarczył pokój gier Michała, podobnie jak warsztaty aktorskie Miki. Były łamańce językowe i zadania aktorskie, dziennikarki prowadzące za swoich rozmówców miały cały przekrój społeczeństwa. Więźnia, celebrytkę, nieśmiałą dziewczynę, nauczycielkę, a nawet kardiochirurga, któremu w trakcie operacji zabrakło prądu. Nuda nikomu nie groziła.

To był naprawdę udany dzień, zresztą zobaczcie sami!