Obchody Dnia Dziecka w Społecznej

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. Trudno się temu dziwić skoro w tym dniu w szkołach organizowane są konkursy i zabawy oraz można jest zajadać się słodkimi przekąskami. Nie inaczej było w naszej szkole.

Dzień zaczął się od ekscytujących zawodów sportowych dla młodszych i starszych Społków. Było mnóstwo zabawy, zdrowej rywalizacji i entuzjazmu. Na koniec oczywiście na zwycięzców czekały ogromne puchary.

Rada Uczniów również włączyła się w obchody Dnia Dziecka i zorganizowała konkurs Społeczny Odjazd, czyli Codzienne i Niecodzienne Hobby Show, w którym każdy Społek mógł zaprezentować swoje pasje, hobby, zainteresowania, niecodzienne formy spędzania wolnego czasu, osiągnięcia i talenty w formie krótkiego filmiku. Decyzja naszej społeczności uczniowsko – nauczycielskiej zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Adam Szostak, kl.4

II miejsce: Oliwer Wiśniewski, kl.4

III miejsce: Vanessa  Wójcik, kl. 0

Oprócz pokazu talentów, uczniowie mogli również zmierzyć się w quizie wiedzy o naszej szkole. Niektóre pytania były bardzo łatwe, a niektóre wymagały bardziej zaawansowanej wiedzy 😉 Jednak współpraca klasowa się opłaca i przynosi wygraną:

I miejsce: klasa 5

II miejsce: klasa 6a

III miejsce: klasa 4

A poniżej link do wszystkich konkursowych filmików:

https://www.youtube.com/watch?v=_YTeShJxEf0&list=PLq55crL3h7xSeomtp3sFIkhEbrbBZr5DU&t=3s

Nie obyło się bez klasowych zabaw, kalamburów, rozgrywek w scrabble, oraz spacerów. Na koniec dnia każda klasa zafundowała sobie pyszne przekąski. Jedni wybrali się na słodkie lody, inni zamówili pizzę, a jeszcze inni postawili na grilla w plenerze.  Jednym słowem mówiąc było aktywnie i wesoło! 🙂

Jeśli chcecie zobaczyć, jak się bawiliśmy, odwiedźcie naszą galerię:

https://dobraszkola.edu.pl/galeria/dzien-dziecka-w-spolecznej/