Infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli

Drodzy Rodzice!

Pandemia zmieniła życie nas wszystkich. Ograniczenie kontaktów społecznych pogorszyło nasze zdrowie psychiczne, nasiliły się stany lękowe i depresyjne. Jak zachować się w nowej, społecznej sytuacji? Jak poradzić sobie z narastającym niepokojem, silnym stresem, ciągłymi zmianami? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć sobie na tak zadane pytania, ponieważ nawet osoby dorosłe borykają się ze skutkami izolacji wprowadzonej w okresie pandemii – a jak mają sobie poradzić z tą sytuacją dzieci, których otoczenie społeczne ulega ciągłym modyfikacjom?

By wesprzeć dzieci i młodzież w tym trudnym czasie, na zlecenie MEN został uruchomiony specjalny numer telefonu. Już od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl.

Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.

Szczegółowe informacje można znaleźć pod linkiem:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/800-800-605—ruszyla-calodobowa-bezplatna-infolinia-dla-dzieci-mlodziezy-rodzicow-i-pedagogow-pomagamy?fbclid=IwAR2ksRLakEAVwWV6C9OjujJ7y8JSFxpS0E_gngtlCEVJekEkAzTbbpZFFNM