Dzień Edukacji Narodowej w Społecznej

Z okazji 250 – lecia powstania Komisji Edukacji Narodowej w Społecznej odbyły się uroczyste obchody. Najpierw Rada Uczniów przedstawiła krótki rys historyczny powstania KEN, który opatrzony został wierszami, piosenką oraz podziękowaniami i życzeniami dla wszystkich pracowników naszej szkoły.  Następnie odbyła się Gala Rozdania Złotych Medali. 🥇🥇🥇
Od tygodnia w naszej szkole uczniowie oddawali głosy na swoich ulubionych nauczycieli w 10 kategoriach:
1. „WULKAN ENERGII”, czyli nauczyciel, który jest wszędzie, nawet w Twojej lodówce. Jest niezwykle żywiołowy, pełen werwy, zapału, a pomysłami sypie jak z rękawa. Pan Grzegorz Basiński.
2. „ZŁOTE SERCE”, czyli nauczyciel przyjaciel, który zawsze wysłucha, pocieszy, wyciągnie pomocną dłoń, posłuży dobrą radą, a nawet jak trzeba, to i przytuli. Pani Małgorzata Kawa.
3. „DO TAŃCA I DO RÓŻAŃCA”, czyli nauczyciel z ogromnym poczuciem humoru, dystansem do siebie, z którym konie można kraść. Siostra Urszula.
4. „SKARBNICA WIEDZY”, czyli nauczyciel wszystkowiedzący, posiadający w zanadrzu ciekawostki na każdą okazję, którego nie da się zagiąć żadnym pytaniem. Pan Grzegorz Basiński.
5. „MISTRZ PERFEKTO”, czyli nauczyciel perfekcjonista w każdym calu. Zawsze przygotowany, uporządkowany, który wszystko ma zawsze dopięte na ostatni guzik. Pani Agnieszka Preficz.
6. „LADY STYLÓWA”, czyli nauczyciel zawsze oryginalnie, niezwykle ciekawie ubrany, dbający o najdrobniejsze szczegóły stroju, który z powodzeniem mógłby zostać prekursorem mody. Pani Maria Piątkowska.
7. „FIT&ECO”, czyli nauczyciel promujący zdrowy styl życia, aktywny fizycznie, lubiący spacery, przejażdżki rowerowe, górskie wycieczki i którego śniadaniówka zawsze pęka w szwach od zdrowych przekąsek. Pani Oliwia Pająk.
8. „ TECHNOLOGY MASTER” , czyli nowoczesny nauczyciel, który uczy poprzez technologie, a podręcznik wyciąga od wielkiego święta. Pani Iwona Kokot Ujma.
9. „PEACEMAKER” , czyli nauczyciel, który nigdy nie da wyprowadzić się z równowagi i potrafi zażegnać każdy konflikt. Pani Dorota Hibner.
10. „BEST OF THE BEST” , czyli najlepszy z najlepszych! Jednym słowem mówiąc – ulubieniec Społków. Pani Martyna Stacewicz.

Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy! Dziękujemy za najpiękniejszy dar, za wiedzę. To dzięki Wam, szanowni Pedagodzy, mówiąc słowami poetki Marii Urbańskiej: „nie okłamałem chmur, nie oszukałem wiatru, nie okaleczyłem niczyich marzeń – dzięki Wam, Nauczyciele”.