Laboratoria Przyszłości

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do programu rządowego „Laboratoria Przyszłości”. Program jest inicjatywą edukacyjną realizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

ROZWIJAMY PASJE SWOICH UCZNIÓW!

PROMUJEMY NAJNOWSZE TECHNOLOGIE!

„Laboratoria Przyszłości” to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów.

Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, sprzyjającej odkrywaniu talentów i zainteresowań uczniów oraz rozwijanie kompetencji kreatywnych i informatycznych.

Zakupiony w ramach programu sprzęt wspomoże młodych użytkowników w rozwijaniu umiejętności samodzielnego i kreatywnego myślenia, kształtowaniu zdolności myślenia informatycznego, poszerzaniu wiedzy i umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w praktyce, doskonalenia umiejętności manualnych, współdziałania w zespole.

W ramach programu nasza szkoła otrzymała roboty Photon, aparat fotograficzny z kamerą z profesjonalnym zestawem oświetleniowym i mikrofonem kierunkowym. Do przeprowadzania doświadczeń podczas lekcji przyrody, biologii, chemii i fizyki posłużą nam czujniki.  Otrzymaliśmy długopisy 3D i drukarkę 3D z filaretami co pozwoli na wykonanie ciekawych projektów stworzonych przez naszych uczniów. Również przydadzą się uczniom na zajęciach ramy tkackie (krosna), blender i płyta elektryczna.

Nowoczesne technologie wkroczyły do naszej szkoły.
Nowy rok szkolny zapowiada się niezwykle ciekawie.