Rada Uczniów

RADA UCZNIÓW

loggg0

Przewodniczący: Kornelia Kęsik

Zastępca: Mikaella Baco

Członkowie:

  • Wiktoria Kryczało
  • Wojciech Kołodziejczyk
  • Aleksandra Hibner
  • Marcjanna Kęsik
  • Larisa Pluta

 

Opiekunowie:

  • mgr Dorota Hibner
  • mgr Izabela Markowska
  • mgr Patrycja Myślikowska

 

Nasz e-mail:

radauczniowspolecznajezykowa@gmail.com 

 

Nasz kanał na YouTube:

https://tiny.pl/r14n2

AKTUALNOŚCI

Dzień Dziecka w Społecznej 🙂

 

Z okazji Dnia Dziecka Rada Uczniów zorganizowała konkurs Społeczny Odjazd, czyli Codzienne i Niecodzienne Hobby Show, w którym każdy Społek mógł zaprezentować swoje pasje, hobby, zainteresowania, niecodzienne formy spędzania wolnego czasu, osiągnięcia i talenty w formie krótkiego filmiku. Decyzja naszej społeczności uczniowsko – nauczycielskiej zwycięzcami konkursu są:

I miejsce: Adam Szostak, kl.4

II miejsce: Oliwer Wiśniewski, kl.4

III miejsce: Vanessa  Wójcik, kl. 0

Oprócz pokazu talentów, uczniowie mogli również zmierzyć się w quizie wiedzy o naszej szkole. Niektóre pytania były bardzo łatwe, a niektóre wymagały bardziej zaawansowanej wiedzy 😉 Jednak współpraca klasowa się opłaca i przynosi wygraną:

I miejsce: klasa 5

II miejsce: klasa 6a

III miejsce: klasa 4

 

Każde zdobyte miejsce w konkursach organizowanych przez Radę Uczniów to punkty do Super Klasy (1 miejsce – 5pkt; 2 miejsce- 3 pkt, 3 miejsce – 1 pkt). W Dniu Dziecka klasa 4 zdobyła aż 10 pkt, klasa 5 – 5pkt, klasa 6a – 3pkt, a klasa 0 – 1 pkt. Gratulujemy zwycięzcom!!!

A poniżej link do wszystkich konkursowych filmików:

https://www.youtube.com/watch?v=_YTeShJxEf0&list=PLq55crL3h7xSeomtp3sFIkhEbrbBZr5DU&t=3s

Dzień Ziemi

By uczcić tegoroczny Dzień Ziemi, Rada Uczniów zachęcała naszą szkolność społeczność do aktywnego spędzania dnia pod hasłem „SPOŁECZA AKTYWNIE DLA ZIEMI”. Przez cały tydzień nasi uczniowie pokonywali kilometry na rowerze oraz chodzili na długie spacery, a udokumentowanymi efektami dzielili się z przedstawicielami RU.

Razem zrobiliśmy 1 324 515 kroków i przejechaliśmy 191 km!!! Brawo!

Pierwszy Dzień Wiosny 

Z racji tego, że uczniowie klas 4-8 nadal uczą się zdalnie, Rada Uczniów zorganizowała dla nich Dzień Wiosny Online. Przedstawiciele RU dostarczali rozrywki swoim kolegom i koleżankom w swoich tematycznych pokojach. Zosia wraz z Klaudią pokazywała uczestnikom kroki z tik toka, a następnie wszyscy stworzyli wspólną choreografię. Ola uświadamiała jak relaks i harmonijna muzyka pozwala rozprawić się z wiosennym przesileniem, a Wiktoria uczyła jak zrobić wiosenny makijaż od podstaw. Dużej dawki rozrywki dostarczył pokój gier Michała, podobnie jak warsztaty aktorskie Miki. Były łamańce językowe i zadania aktorskie, dziennikarki prowadzące za swoich rozmówców miały cały przekrój społeczeństwa. Więźnia, celebrytkę, nieśmiałą dziewczynę, nauczycielkę, a nawet kardiochirurga, któremu w trakcie operacji zabrakło prądu. Nuda nikomu nie groziła 🙂

                               

WALENTYNKI W SPOŁECZNEJ!!!

Hart, Słodkie Serce, Serce, Hart, Hart

14 lutego przypada coroczne święto zakochanych, czyli WALENTYNKI.  Nie pozwolimy Wam się nudzić tego dnia. Wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować pocztę walentynkową stacjonarnie dla najmłodszych Społków oraz online dla uczniów pozostających na nauczaniu zdalnym.

Zapraszamy do zabawy!