Tytuł „Częstochowskiego Strażnika Pamięci” dla pana Grzegorza Basińskiego

12 maja 2022 r. w siedzibie Muzeum Częstochowskiego w Ratuszu, z okazji rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego, grupa ośmiorga częstochowskich nauczycieli została wyróżniona statuetką Marszałka i tytułem „Częstochowski Strażnik Pamięci”. Wśród nagrodzonych znalazł się, od lat związany z naszą szkołą, Pan Grzegorz Basiński.
Pan Grzegorz jest pasjonatem i nauczycielem historii. Swoim zaangażowaniem i niekonwencjonalnym przekazem wiedzy historycznej, od lat zaraża swoją pasją naszych uczniów. Praca z uczniami nie jest jedyną aktywnością Pana Grzegorza. Uczestniczy on w badaniu historii naszego miasta i promowaniu dziejów subregionu częstochowskiego. Jest autorem wielu opracowań na temat historii naszego miasta.
Tegoroczna nagroda i tytuł „Częstochowskiego Strażnika Pamięci” jest jedną z wielu nagród, które zostały przyznane Panu Grzegorzowi Basińskiemu, jako wyraz uznania władz Częstochowy za wkład w rozwój edukacji regionalnej w naszym mieście.
Jesteśmy dumni, gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów! 👏👏👏😊😊