Konferencja online „Głowa w koronie”

Pandemia koronawirusa odmienia naszą codzienność. Zmienia się życie nie tylko osób dorosłych, ale też dzieci. Zaczynając od zdalnej edukacji, przez odseparowanie od kolegów i koleżanek połączone z koniecznością spędzania czasu tylko z rodziną, ograniczenia w poruszaniu się, a kończąc na nowych praktykach higienicznych. Choć na razie trudno jest przewidzieć dalekosiężne skutki tych zmian, to już dziś warto o nich rozmawiać.

Zarząd Główny Społecznego Towarzystwa Oświatowego zaprasza rodziców, uczniów, pracowników i dyrektorów szkół STO oraz członków STO do udziału w wydarzeniu online pt. „Głowa w koronie. Konferencja na temat wpływu pandemii koronawirusa na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży”
Podczas spotkania zostanie podjęta próba odpowiedzi na pytania: W jakiej kondycji psychicznej są uczniowie po roku od wybuchu pandemii? Jakie mają problemy i w jaki sposób my, dorośli, możemy pomóc w ich rozwiązaniu?

Gdzie: Online
Kiedy: 17 kwietnia 2021 r.
Koszt: Bezpłatna (Konferencja finansowana ze środków Zarządu Głównego STO)

W programie konferencji m.in.

* porady dla rodziców
* dyskusje o systemie edukacji
* przykłady dobrych praktyk ze szkół STO
* odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników

W ramach konferencji wystąpią przedstawiciele STO oraz zaproszeni goście:

* prof. Jacek Pyżalski – pomysłodawca i redaktor podręcznika „Edukacja w pandemii Covid-19”
* Justyna Suchecka – dziennikarka portalu tvn24.pl
* Lucyna Kicińska – wieloletnia koordynatorka telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży

Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz formularz rejestracyjny  znajdą Państwo na stronie internetowej konferencji:  https://konferencja.sto.org.pl